​​​​​​​

  1. pl
  2. en

15 czerwca 2021

Błędy treningowe

Zaczynając ćwicznia bez trenera personalnego łatwo można popełnić wiele błędów juz na samym początu. Przed rozpoczęciem jakichkolwek działań, najpierw dowiedz się wszystkiego i skonsultuj ze specjalistą w tej dziedzinie. On powinien pomóc Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia dostosowanie do Ciebie. Dziś przedstawię Ci 6 niewłaściwości popełnianych przez nowicjuszy. 

1. Już na początku pierwszym błędęm jest pomijanie rozgrzewki. Ahh po co będę tracić siły na rozgrzewkę ? Lepiej od razu przejdę do sedna sprawy. Efekty przyjdą szybciej, a ja się mniej zmęczę. - Takie myślenie jest jak najbardziej mylne. Nierozgrzane mięśnie są bardzo narażone na kontuzje, co powoduje często długie rehabilitacje i upośledzenie fizyczne. Nawet jeśli uda Ci się zrobić trening bez rozgrzewki i kontuzji nie myśl, że ujdzie Ci to płazem. Przez następne 2 lub nawet 3 dni spodziewaj się zakwasów. Tak samo ma się rozciąganie po treningu. Również jest to bardzo ważna czynność, o której niestety często się zapomina.

2. Chcesz żeby Twoje ciało wyglądało dobrze w krótkim czasie, więc wyciskasz z siebie siódme poty. Tysiące powtórzeń z dużym obciążeniem nie są najlepszym rozwiązaniem. Teoretycznie można pomyśleć, że czym cięższy trening, tym lepsze efekty. No niekoniecznie. Wszystko potrzebuje czasu, tak jak nie od razu Rzym zbudowano, tak Ty od razu nie zbudujesz mięśni.

3. Brak przerw - w czasie treningu mięśnie muszą odpocząć. Daj sobie chwilę i złap oddech, a mięśnie Ci za to podziękują. Rób chociaż minimalne przerwy między przerwami. To bardzo ważnie. Tak samo jak przerwy od treningów. Staraj się nie trenować dzień za dniem. To własnie podczas wypoczynku mięśnie się regenejują i rosną. Właśnie dlatego najlepieć ćwiczyć co drugi dzień lub maksymalnie 5x w tygodniu.

4. Ignorowanie bólu to kolejny błąd. Jeśli boli to znaczy, że coś jest nie tak. Nasz organizm krzyczy w ten sposób: POMOCY ! Nie bagatelizuj bólu podczas ćwiczeń, to może być coś poważnego. W większości przypadków jest to informacja, że źle wykonujesz dane ćwiczenie. Najlepiej poproś trenera personalnego, aby udzielił Ci wskazówek dotyczących sportu. 

5. Nieodpowiednie nawodnienie. Podczas aktywności fizycznej wydalamy pot a wraz z nim wodę. Oczywistym jest, że powinniśmy uzupełniać płyny cenne w elektrolity. Niestety niedoświadczeni sportowcy zapominają o tym. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach są izotoniki lub po prostu duże ilości wody. 

6. Brak systematyczności również może nie przynieść oczekiwanych efektów. Najlepsze rezultaty otrzymasz, jeśli optymalnie będziesz ćwiczyć 3x w tygodniu o stałych godzinach.

Zrób sobie nawyk i trzymaj się postanowień. Będziesz w stanie zrobić swoją sylwetkę w szybki i zdrowy sposób. Unikaj tych błędów, a uda Ci się dotrzeć tam gdzie chcesz. Trzymam za Ciebie kciuki. Pamiętaj, żeby się nie poddawać. Siła jest w Tobie. Musisz dobrze wykorzystać swoje ambicje.

 

Artykuły z tej kategorii

15 czerwca 2021
Zaczynając ćwicznia bez trenera personalnego łatwo można popełnić wiele błędów
14 czerwca 2021
Rady dotyczące treninguJak długo ćwiczyć ? Trening, w domu czy