​​​​​​​

  1. pl
  2. en

14 czerwca 2021

Trochę o motywacji

 

 

 

 

Jak zdobyć motywację ? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Dziś wyjaśnię Ci, w jaki sposób możesz zdobyć motywację i osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę. 

1. Wypisz sobie w punktach dlaczego chcesz pracować nad swoim ciałem i co z tego będziesz mieć. To się wydaje trochę dziecinne, ale czemu nie spróbować, skoro inni się tak motywują? Na pewno znajdziesz wiele powodów. Kto jak nie Ty będzie się prezentował świetnie na plaży w nowym seksownym bikini? Kto prócz Ciebie poczuje na własnej skórze jak podoba się Twojemu facetowi nowa figura? Powieś sobie tą listę w bardzo widocznym miejscu i walcz o siebie. Bo kto jak nie Ty ? :)

 2. Znajdź grupę ludzi, którzy mają ten sam cel. W internecie jest mnóstwo ludzi którzy się motywują nawzajem swoimi efektami. To bardzo miłe, kiedy walczysz o coś a przy okazji wspierasz inne osoby. Tu nie ma haczyka, same pozytywy. To wszystko jest za darmo.

 3. Dokształcaj się, czyaj, oglądaj filmiki. Czym więcej wiesz, tym lepiej dla Ciebie. Zdobywając w ten sposób doświadczenie, dostajesz równiesz zastrzyk motywacji. Jak powiedziała Anisa Glen ''Jeśli nie masz jeszcze upragnionych rezultatów, to znaczy że nie posiadasz wiąż odpowiedniej wiedzy, a nie motywavcji.''

4. Miej realistyczne cele. Nie rób sobie głodówek i nie katuj się strasznymi dietami. Odchudzanie to zdrowe i racjonalne żywienie, które ma być przyjemne a nie uczucie porównywalne do tortur. Chodzenie na głodzie całymi dniami nie spowoduje, że będziesz mieć miłą dla oka sylwetkę. Wręcz przeciwnie, Twoja skórza nabierze brzydkiego, szarego odcienia, cera stanie się blada, oczy przekrwione i podkrążone do tego problemy zdrowotne, z czasem nawet anemia, bulimia lub inne choroby. Dlatego pamiętaj, prawidłowa redukcja wagi polega na pozbyciu się 0,5 - 1 kg na tydzień.

5. Nie bądź dla siebie surowa. Tak jak już omawialiśmy  w poprzednim punkcie, to niczego dobrego nie przynosi. Najważniejsze jest czerpanie przyjemności z każdego posiłku, treningu i chwili spędzonej w swoim ciele. Pokochaj siebie i swoje ułomności. Wiele kobiet z pewnością zazdrości Ci Twojego biustu w rozmiarze małego C czy nawet B, bo one mają jedynie A. 

Doceniaj się i zaakceptuj to, że nie jesteś idealna a dużo łatwiej będzie Ci dotrzeć do celu. Motywacja tak naprawdę zależy od Ciebie, Twojego dnia i nastroju. Potrzebujesz, więc uczynić każdy swój dzień cudownym. Na koniec tego artykułu życzę Ci jak najmniej stresujących momentów i jak najwięcej tych pozytywnych. 

 

 

 

 

Artykuły z tej kategorii

15 czerwca 2021
Zaczynając ćwicznia bez trenera personalnego łatwo można popełnić wiele błędów
14 czerwca 2021
Rady dotyczące treninguJak długo ćwiczyć ? Trening, w domu czy