​​​​​​​

  1. pl
  2. en

15 czerwca 2021

Błędy w diecie

 

 

Błędy w diecieZaczynając dietę, a raczej zmieniając swoje nawyki żywnościowe na zdrowe, zazwyczaj nie mamy wiele informacji. Mimo tego, brniemy w zaparte i trzymamy się swoich postanowień co do utraty wagi. Co nie może się dobrze skończyć. Znając najczęściej popełniane błędy będziesz mogła wykluczyć je u siebie, a co za tym idzie schudnąć i osiągnąć sukces.

1.  Głodówka. Najgorsza rzecz jaką możesz zrobić podczas odchudzania to rozpocząć głodówkę. Głodówka jest wskazana, ale trzeba się trzymać pewnych regół. Trzeba się do tego uprzednio przygotować, a sam detox nie powinien trwać dłużej niż 2 dni. Więcej o głodówce innym razem. Skupmy się na kolejnym błędzie.

 2. Niezbilansowana dieta. Monodiety, wykluczanie grup produktów, niedostarczanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych to coś na co trzeba zwrócić ogromną uwagę podczas odchudzania. Niedobory mogą prowadzić do osłabienia organizmu, napadów niepohamowanego głodu. Są niebezpieczne dla zdrowia oraz wyglądu (ziemista cera, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów).

 3. Nieregularne posiłłki.Podczas jedzenia o różnych porach, organizm magazynuje każde zdobyte pożywienie w postaci tkanki tłuszczowej, gdyż nie wie kiedy otrzyma kolejną dawkę jedzenia. Dlatego lepiej jeść o ustalonych porach. Przykładowo: kiedy pochłaniasz 1,500 kcal dziennie o nierównych porach Twój metabolizm nie dość, że będzie wolniej pracował to więcej kalorii odłoży do tkaniki tłuszczowej na czarną godzinę, niż w przypadku gdy jesz regularnie.

 4. Podjadanie i puste kalorie.Kolejnym ważnym błędęm w diecie jest podjadanie między posiłkami (wysoko jak i niskokalorycznych przekąsek)oraz spożywanie słodzonych napoi. Podjadanie nie należy do zdrowych nawyków, działa to tak samo jak w punkcie nr 2. Natomiast słodzone soki to bomba kaloryczna dla Twojego organizmu. Słodone soki wypijane w ciągu dnia mogą zastąpić 1 zdrowy posiłek.

 5. Picie zbyt małej ilości wody.Organizm ludzki porzebuje miej więcej 1,5 do 2 litrów wody dziennie, w zależności od masy i wzrostu. Sportowcy i osoby aktywne powinny spożywać nawet 3 litry napojów. Wiele ludzi uważa, że przez wodę mają dodatkowe kilogramy, ale to mie prawda. Woda oczyszcza organizm, pod warumkiem, że jesteś w dobrej formie i nie pochlaniasz dużych ilości soli.

6. Złe nastawienie.Postanowilaś sobie, że do wakacji schudniesz. Czekasz z niecierpliwością, aż zacznie się lipiec, żeby znów móc jeść swoje ulubione desery. Czy nic Ci to nie mówi ? Efekt jo-jo gwarantowany ! Dieta powinna być Twoją codziennością, a nie tylko na chwilę. W przeciwnym razie nigdy nie schudniesz na dobre. No bo jak chcesz sukcesu, to musisz robić niewygodne dla Ciebie rzeczy. 

Złe nawyki w diecie mogą spowodować odwrotny efekt do zamierzonego, ale i wywołać różne choroby. To nie wszystko ! Problemy trawienne, huśtawki nastrojów, obsesja na punkcie jedzenia, brak życia towarzyskiego, osłabiony organizm, nieestetyczny wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Czy warto ryzykować ? Nie chodź na skróty, bo to często mylna droga. Warto włożyć trochę wysiłku, a mastępnie z dumą patrzeć w lustrze na swoje efekty.

 

 

Artykuły z tej kategorii

15 czerwca 2021
12 czerwca 2021